Кои мобилни телефони најмногу зрачат?

Интернет магазинот Cnet направи листа на 5 телефони кои според нивото на зрачење се најблиску до границата што ја има поставено американската регулаторна агенција Federal Communications Commision.

Меѓу првите пет се по еден кинески и еден француски уред, како и дури три американски, а сите работат на оперативниот систем на Google – Android. Некои од овие модели припаѓаат на класата евтини уреди, додека другите се меѓу поскапите.

Погледнете кои паметни телефони не зрачат повеќе од останатите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twenty − 19 =