Ознака: LG

AV, Тренди

LG претстави телевизор кој можете да го спакувате и носите со себе

Необичниот телевизор моментално е на претходна нарачка, а дизајниран е за магични моменти на пикник или на работа кога едноставно ви треба пренослив телевизор. Ако некогаш сте сакале да го…

AV, Тренди

ВИДЕО: LG носи проѕирни OLED телевизори во домовите на корисниците

Јужнокорејската технолошка компанија LG Display неодамна ја објави консолидираната заработка за вториот квартал, но откри и некои други новости за својот бизнис. Така, финансискиот директор на компанијата откри и на…

AV, Тренди

LG Display претстави тенок звучник кој може да се „скрие“ во внатрешноста на автомобилот

По растегливите LCD панели, компанијата LG Display претстави уште еден новитет, а тоа е супер тенок звучник дизајниран така да е невидлив по инсталацијата во внатрешноста на автомобилот. Звучникот, наречен…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

LG го претстави својот прв гејминг лаптоп UltraGear 17G90Q

LG е најновиот производител без гејминг педигре што влезе на пазарот на лаптопи специјално дизајнирани за гејмери, придружувајќи се на компаниите како Acer, Lenovo и други. Компанијата штотуку го објави…

ФУТУРАМА

Што имаат заедничко Stellantis и LG? Заедно ќе прават батерии за електрични автомобили

Фабриката ќе биде лоцирана во Северна Америка. Не е ни чудо, со оглед на тоа колку нови автомобили најави групацијата Stellantis Stellantis најави електричен „muscle car“ од Dodge и електричен…