Ознака: Cyberpunk 2077

ГАЏЕТИ, Тренди

Антируски пораки во Cyberpunk 2077, креаторите на играта велат дека „немаат никаква врска со тоа“

CD Projekt Red се извини за антирускиот дијалог и графитите во украинската верзија на Cyberpunk 2077 Станува збор за пораките кои се појавуваат по ажурирањето 2.0 за украинскиот пазар, критикувајќи…

СОФТВЕР, Тренди

Голем проблем: Хакери го продале изворниот код за Cyberpunk 2077

Неодамна беше извршен голем хакерски напад на студиото CD Projekt Red кое стои зад мегапопуларната видео игра Cyberpunk 2077. Тогаш, сајбер-криминалците се заканиле дека доколку не бидат исполнети нивните барања,…