Ознака: Фитнес

СОФТВЕР

Натпреварувајте се со пријателите и пропешачете заедно 78 милијарди чекори на Samsung Health апликацијата

Компанијата Samsung најави воведување на нова опција на својата популарна апликација Samsung Health, наречена Group Challenge. Оваа опција им овозможува на корисниците да креираат натпревари со најмногу девет учесници, кои можат…

ГАЏЕТИ, Тренди

Започна продажбата на новиот Huawei Watch Fit на македонскиот пазар

Најновиот модел на фитнес паметен часовник на Huawei – Watch Fit сега е достапен за македонските потрошувачи само неколку дена по неговата официјална светска премиера на 10 септември во рамките…