Ознака: Рецензија

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Топ

Huawei P50 Pro: Кам-бек со стил во премиум понудата на смартфони

Huawei P50 Pro со спектакуларните камери, неверојатната автономија на батеријата и совршениот EMUI 12 интерфејс претставува еден од најкомплетните флегшип паметни телефони во светот Текст и фото: Никола Бурагев Свесни…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Топ

РЕЦЕНЗИЈА: Huawei nova 9 – Солидни камери во премиум дизајн!

Во неконвенционално дизајнираниот камера систем, за издвојување е главниот Sony IMX766 1/1.56″сензор од 50 мегапиксели, кој благодарение на автофокусот, продуцира остри фотографии на ниво на многу поскапите смартфони. Текст и…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Тренди

РЕЦЕНЗИЈА: Huawei nova 9 – Средна класа збогатена со премиум функции

Huawei nova 9 е освежување на пазарот на смартфони – поседува неколку адути карактеристични за премиум уредите, посебно ако се земе во предвид дека во комплет со слушалките FreeBuds 4 се продава…

ГАЏЕТИ, БЕНЧМАРК, Тренди

(РЕЦЕНЗИЈА) Huawei FreeBuds 4i – Одличен дизајн и звук по достапна цена

Новите безжични слушалки на Huawei се одликуваат со привлечен и ергономски дизајн, кристално чист звук и активно намалување на бучавата (ANC) по атрактивна препорачана цена од 4.499 денари. Текст и…

ГАЏЕТИ, БЕНЧМАРК, Тренди

РЕЦЕНЗИЈА: Huawei Watch GT 2 Pro – Паметни функции во луксузен дизајн!

Huawei Watch GT 2 Pro воодушевува со дизајнот и квалитетот на изработка, премиум материјалите, функционалноста, а најмногу автономијата на батеријата, што му е една од најголемите предности во однос на…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Топ

РЕЦЕНЗИЈА: Huawei P Smart 2021 – Модерен смартфон по достапна цена

Huawei P Smart 2021 е одличен all-round смартфон наменет за корисниците кои сакаат солидна батерија, употреблива камера и квалитетна изработка по прилично ниска цена НИКОЛА БУРАГЕВ Доколку спаѓате меѓу лицата…

МОБИЛНИ, БЕНЧМАРК, Тренди

РЕЦЕНЗИЈА: Samsung Galaxy Note20 Ultra – Импресивен во секој поглед

Galaxy Note20 Ultra е апсолутен врв на понудата на водечкиот светски производител на смартфони Текст и фото: НИКОЛА БУРАГЕВ Паметните телефони од Galaxy Note серијата секогаш биле демонстрација на моќ…