Ознака: автомобили

ФУТУРАМА, Тренди

Ја исклучиле 3G мрежата, а вклучиле 5G. Промената предизвикала голем број проблеми со автомобилите!

Телеком операторот на американската мобилна мрежа AT&T пред неколку дена еднаш засекогаш се збогувал со 3G технологијата и целосно се префрлил на поефикасната 5G технологија. Се испоставило дека промената е…

ФУТУРАМА

Материјалите за конструкција на BMW моделите од иднината ќе можат да се рециклираат со околу 70 до 80% (ВИДЕО)

Германскиот премиум производител BMW сака повторно да биде на врвот на индустрискиот сегмент во кој се натпреварува последните сто години Овој пат, тоа можеби не се должи на примената на…

ФУТУРАМА

Како ќе изгледаат автомобилите во иднината? Amazon и Stellantis започнуваат соработка

Ако се прашувате како ќе изгледаат автомобилите во иднината, се чини дека Amazon и Stellantis го имаат одговорот Групацијата Stellantis и американскиот технолошки гигант Amazon развиваат софтвер за возила. Целта…

ФУТУРАМА

Истражување: Какви автомобили најчесто возат „психопатите“

Порталот Scrap Car Comparison спроведе истражување за тоа – какви автомобили најчесто возат „психопатите“, односно силеџиите – себични, самоуверени и арогантни возачи кои не се грижат за другите учесници во…

ФУТУРАМА

Функцијата старт/стоп во зима понекогаш не го исклучува моторот на автомобилот: Знаете ли зошто?

Приоритет за компјутерот е батеријата да има доволно енергија за да го запали моторот Старт/стоп системите на автомобилите се стандардни. Постојаното исклучување на моторот кога го запирате возилото заштедува гориво…