Категорија: Тренди

МОБИЛНИ, Тренди

iPhone 12 ќе пристигне оваа есен и покрај пандемијата

Компанијата Apple планира да ги претстави новите модели на iPhone оваа есен и покрај пандемијата предивикана од коронавирусот SARS-CoV-2. Иако пандемијата предизвика стопирање на производството ширум светот и затварање на…

МОБИЛНИ, Тренди

Познат датумот на објава на премиум телефоните Honor 30 и 30 Pro

Honor 30 линијата премиум телефони официјално ќе биде претставена на 15. април, според објавата на кинеската компанија на социјалната мрежа Weibo. Амбасадор на брендот е популарниот кинески актер Li Xian, а објавен…

МОБИЛНИ, Тренди

OnePlus 8 серијата смартфони ќе биде претставена на 14. април

Компанијата OnePlus не беше премногу успешна во спречувањето на протекувањето на гласините и деталите за своите претстојни телефони од OnePlus 8 серијата. Сепак, сите официјални детали за OnePlus 8 и OnePlus 8…

МОБИЛНИ, Тренди

LG ја гаси G-серијата телефони и ја подготвува новата Chocolate линија

Извештај од Јужна Кореја претходно сугерираше дека LG G9 ќе биде префрлен во средниот сегмент, а сега се појавија дополнителни информации за да се објасни причината за оваа одлука. Наводно,…

ГАЏЕТИ, Тренди

СЗО препорачува играње видео игри во текот на пандемијата

Препорачан третман во социјалната изолација во текот на каранатинот – така Светската здравствена организација гледа на играњето видео игри. Барем во овој момент, додека сме во целосната фаза на пандемија….

СОФТВЕР, Тренди

Spaces овозможува да присуствувате на Zoom сосотаноци преку VR

Новата VR PC апликација, Spaces им овозможува на корисниците да им се приклучат на Zoom конференциските и други состаноци преку виртуелната реалност (VR). Апликацијата е развиена во екот на COVID-19 пандемијата,…