Категорија: Тренди

ПРИЈАТЕЛИ, Тренди

„Нептун“ месецот мај го посветува на своите вработени експерти за технологија!

„Нептун Македонија“ ДОО – најголемата малопродажна и дистрибутивна мрежа во Македонија на апарати за домаќинство, телевизори, смартфони, ИТ-уреди, гејминг-опрема и уреди за ладење и греење, присутна е 22 години на…

ГАЏЕТИ, Тренди

Првa фотографија од PlayStation 5, откриен и датумот на премиерата?

Претходно видовме како ќе изгледа новиот џојстик, а сега (можеби) знаеме и нешто повеќе… Гласини на сите страни во последно време, посебно благодарение на одложувањата на настаните поради се уште…

МОБИЛНИ, Тренди

Мобилниот процесор Kirin на Huawei е најкористен во Кина

Набрзо по американската забрана за продажба на американска технологија на Huawei, кинескиот гигант забрзано ја развива својата технологија, а нивниот чип за паметни телефони веќе сега доминира на кинескиот пазар….

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Facebook ги зголеми приходите и бројот на корисници за време на пандемија

Facebook објави голем раст на приходите и бројот на корисници во првиот квартал, но предупреди за знаци на опаѓање на приходите од рекламирање како резултат на негативното влијание на пандемијата…