„Низ целата историја, луѓето се во потрага по херои. Годинава потрагата по херои, суперхерои и херои од секојдневието се случуваше низ целиот свет“, порачаа од Google во своето видео кое му го посветуваат на најпребаруваните работи на интернет во 2019 година.

Истото е фокусирано на филмските суперхерои, спортисти, славни личности и настани што ја одбележаа годината која изминува.

Во продолжение, се листите кои се однесуваат на најпребаруваните термини во светот, во неколку категории.

Најчести пребарувања во светот:
1. Индија против Јужна Африка (крикет меч)
2. Камерон Бојс
3. Копа Америка
4. Бангладеш против Индија (крикет меч)
5. Ајфон 11

Најпребарувани термини во категоријата вести:
1. Копа Америка
2. Нотр Дам
3. ICC Светско првенство во крикет
4. Ураган Доријан
5. Рагби светски куп

Најпребарувани личности:
1. Антонио Браун
2. Нејмар
3. Џејмс Чарлс
5. Џуси Смолет
6. Кевин Харт

Најпребарувани актери:
1. Џуси Смолет
2. Кевин Харт
3. Хоакин Феникс
4. Киану Ривс
5. Лори Лофлин

Најпребарувани спортисти:
1. Антонио Браун
2. Нејмар
3. Брајс Харпер
4. Дејвид Ортиз
5. Алекс Морган

Најпребарувани филмови:
1. Авенџерс: Ендгејм
2. Џокер
3. Капетан Марвел
4. Приказна за играчките 4
5. Аквамен

Најбарани песни:
1. Олд таун роуд – Лил Нас Екс, Били Реј Цајрус
2. 7 рингс – Аријана Гранде
3. Шалоу – Лејди Гага, Бредли Купер
4. Сињорита – Шон Мендес, Камила Кабело
5. Меморис – Марун фајв

Најпребарувани серии:
1. Game of Thrones
2. Stranger Things
3. Chernobyl
4. When They See Us
5. The Umbrella Academy