Најубавите фотографии на Земјата снимени од вселената во 2017 (ВИДЕО)

Астронаутите и космонаутите во Меѓународната вселенска станица речиси секој ден ја фотографираат Земјата за време на нивните мисии во вселената и за една година се собираат и до 1.000 фотографии.

Вработените во Earth Science and Remote Sensing Unit во вселенскиот центар „Џонсон“ во Хјустон ја имаа таа прекрасна задача да ги изберат најубавите фотографии на Земјата снимени од вселената за 2017 година и ги избраа овие 17.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 + 11 =