Ви недостига меморија – еве како да ослободите простор во телефонот!

Кога ќе загусти направете некоја од овие работи за брзо да ослободите мегабајти меморија во вашиот телефон или таблет, за нешто итно.

Ни се случува на сите да немаме доволно простор токму кога нема доволно место во меморијата. Ова може да го решите брзо со помош на овие трикови:

  • избришете ја кеш меморијата на интернет прегледувачот
  • направете го истото со Facebook и Messenger
  • избришете го купот стари смс пораки кои не ви се потребни
  • избришете ја содржината „Downloads“
  • исчистете ги сите прегледани филмови и видео фајлови кои не ви се потребни

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three − 1 =