Samsung Galaxy C7 стигнува со две камери на задната страна

Претстојниот телефон на Samsung, C10 би требало да биде првиот смартфон на компанијата со две камери на задната страна, но дефинитивно нема да биде и единствен. Galaxy Note исто така ќе има дуал-камера систем, а најновите извештаи сугерираат дека и Galaxy C7 ќе има две камери на задниот дел.

Galaxy C7 ќе биде смартфон од средниот сегмент, кој го покренува Qualcomm Snapdragon 625 процесорот. Уредот ќе има 5,7-инчен AMOLED дисплеј.

Се очекува уредот да има 4 GB RAM и опции со 32 GB и 64 GB простор за складирање. Останатите карактеристики вклучуваат сензор за отисок на прстот и 3300 mAh батерија.