Ознака: Vivo X Fold

МОБИЛНИ, Тренди

Vivo X Fold пристигнува на 11. април, објавено првото официјално видео

Пристигнувањето на флексибилниот смартфон Vivo X Fold на пазарот е официјално потврдено, а сега е познат и датумот на претставување. Vivo на 11. април ќе го претстави својот X Fold смартфон, кој…

МОБИЛНИ, Тренди

Скиците за Vivo X Fold откриваат поставка за четири камери на задната страна

Претстојниот флегшип смартфон на Vivo, кој ќе се вика X Fold е предмет на нови гласини. Доверливиот дојавувач DSC  ги објави шемите за претстојниот уред на преклоп, откривајќи камера со…