Ознака: top 10

МОБИЛНИ, Тренди

Ова се најпопуларните телефони од високата класа во првиот квартал

Индустријата за паметни телефони моментално е во пад во однос на вкупната испорака на уреди, со двоцифрен пад во споредба со минатата година. Но, се покажа дека сегментот на телефони…

ГАЏЕТИ, Тренди

Оваа игра од 2011 година е најпродаваната игра во историјата

Индустријата за видео игри постави нови рекорди во продажба во изминатата деценија, а една игра особено се истакнува кога станува збор за популарноста. Сајтот Visual Capitalist објави интересна графика, на…

МОБИЛНИ, Тренди

Apple има осум телефони во топ 10 најпродавани минатата година

Дека iPhone е популарен меѓу корисниците, докажуваат и најновите податоци на Counterpoint Research, кои наведуваат дека Apple има големо мнозинство на листата на Топ 10 најпродавани телефони во 2022 година….

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Ова се моментално најпопуларните графички картички меѓу играчите на Steam

Според најновото истражување на Steam Hardware & Software, дојде до промена во редоследот на користење на графичките картички. GeForce GTX 1060 беше најпопуларниот графички процесор на Steam шест и пол…

МОБИЛНИ, Тренди

Ова се најбрзите Android телефони во октомври

Популарната AnTuTu платформа за бенчмаркинг традиционално секој месец објавува листа на најбрзите Android телефони, а најновата вклучува резултати од октомври. На списокот од октомври 2022 година доминираат телефони кои користат…

МОБИЛНИ, Тренди

Ова се моментално најбрзите Android телефони – изненадување на прво место

Објавена е листата на најбрзи телефони за претходниот месец, која редовно ја објавува AnTuTu и се состои од премиум модели. Иако списокот претежно содржи модели напојувани со чипсет Qualcomm Snapdragon…