Ознака: Snapchat

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Snapchat им овозможи на корисниците со AR филтер да пробаат костими за Halloween пред да го купат

Апликацијата Snapchat доби сет од нови AR филтри кои може да се користат за виртуелно да се испробаат костими за Ноќта на вештерките и забавите пред всушност да се купат….

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Тинејџерите се повеќе го напуштаат Фејсбук

Генерацијата Z сè повеќе користи Интернет, но бројот на тинејџери на Фејсбук рапидно се намалува, покажа истражувањето на Истражувачкиот центар Pew. Истражувањето покажало дека само 32 отсто од тинејџерите на…

СОФТВЕР, Тренди

Snapchat воведува нови правила за да се намали сајбер малтретирањето

Snapchat повеќе нема да дозволува анонимни пораки од други апликации што се поврзуваат со неговата платформа. Компанијата соопшти дека иако повеќето луѓе ги користат овие функции на забавен и сосема…

СОФТВЕР, Тренди

Snapchat ќе овозможи делење на локацијата со пријателите

Snap непрестано додава нови функции во својата Snapchat апликација за креаторите на содржини и корисниците. Сега е имплементирана нова опција, која ви овозможува да ја делите својата прецизна локација во…