Ознака: Siemens

ФУТУРАМА

Во Хамбург претставен првиот целосно автоматизиран воз (ВИДЕО)

Компанијата Siemens и германската железница Deutsche Bahn (DB) го претставија првиот целосно автоматизиран воз во Хамбург. Директорот на DB, Рихард Луц рече дека автоматизираната пруга обезбедува подобра и посигурна услуга,…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Саемот во Хановер ги ангажираше Deutsche Telekom и Siemens за изградба на мега 5G кампус

Германскиот оператор Deutsche Telekom и индустрискиот производител Siemens ќе градат две одделни приватни 5G мрежи на локацијата каде што се одржува саемот во Хановер. Deutsche Messe, кој управува со еден…