Ознака: Samsung

МОБИЛНИ, Топ

Samsung ќе понуди побрза надградба на новата верзија на Android

Samsung најави дека телефоните на компанијата наскоро ќе добијат уште побрза надградба на оперативниот систем Андроид на поновата верзија. Телефоните на Samsung веќе се позиционираа на пазарот како уреди кои…

СОФТВЕР, Топ

Новата апликација на Samsung овозможува споделување фајлови помеѓу платформи

Samsung ја претстави новата апликација за споделување фајлови, наречена Dropship, како дел од пакетот апликации Good Lock. Споменатата апликација ќе им овозможи на корисниците лесно да префрлаат датотеки на други…

МОБИЛНИ, Тренди

Samsung на серијата S23 добива Light mode со значителни подобрувања

Почетокот на годината традиционално е резервиран за серијата Galaxy S на Samsung. Оваа година пристигна серијата Galaxy S22, додека следната година ќе пристигне серијата Galaxy S23, за која веќе дознавме…

ГАЏЕТИ, Тренди

Samsung Electronics ја воведува функцијата „Matter“ и влегува во нова ера на интероперабилност

Корисниците сега можат да ги поврзат уредите Matter со апликацијата SmartThings и да живеат поврзанo полесно од кога било досега  Samsung објави дека сега е достапна функцијата Matter, која овозможува…

СОФТВЕР, Тренди

Samsung има опција која го блокира пристапот до податоци кога телефонот се сервисира

Откако функцијата „Maintenance mode“ најпрво беше достапна во Кореја од јули, а потоа и во Кина, Samsung сега ја прави глобално достапна. Maintenance mode му овозможува на корисникот да го…

ГАЏЕТИ, Тренди

Samsung AI Forum 2022: Применете и откријте ја иднината на вештачката интелигенција

Еминентни експерти ќе зборуваат на темите „Обликување на иднината со помош на вештачка интелигенција и полупроводници“ и „Прилагодување на вештачката интелигенција кон реалниот свет,“ a воедно ќе ги претстават и…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Samsung го претстави најбрзиот LPDDR5X DRAM досега

Компанијата Samsung го претстави најбрзиот LPDDR5X DRAM досега. Јужнокорејската компанија објави дека развива LPDDR5X DRAM меморија како природна еволуција на LPDDR5, а неодамна објави дека DRAM чиповите ја поминале целата…