Poco неодамна најави дека Poco M3 Pro 5G, кој пристигнува на 19. мај, ќе го покренува Dimensity 700 чипсет. Сега дознаваме дека паметниот телефон ќе има 6,5-инчен DotDisplay со FullHD+ резолуција и брзина…