Ознака: OnePlus

МОБИЛНИ, Тренди

OnePlus има нов водечки телефон: врвен чипсет, брзо полнење; позната е и цената

Компанијата OnePlus го претстави својот најмоќен телефон досега во форма на моделот OnePlus 10T, кој наскоро ќе се најде во продажба. Кога станува збор за дисплејот, OnePlus 10T користи OLED…

МОБИЛНИ, Тренди

Мистериозниот телефон OnePlus би можел да биде најевтиниот модел на Nord

Телото за сертификација FCC го додели сертификатот на засега мистериозниот телефон OnePlus, а со тоа доаѓаат и спецификациите на уредот. Се очекува овој телефон да дебитира во рамките на брендот…

МОБИЛНИ, Топ

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Компанијата OnePlus официјално го претстави новиот член на серијата паметни телефони Nord. Ова е моделот Nord 2T, првиот паметен телефон што го користи новиот процесор Dimensity 1300 на MediaTek, кој…

МОБИЛНИ, Тренди

OnePlus го претстави Ace Racing, мобилен телефон за гејмери ​​со ограничен буџет

Компанијата OnePlus официјално го претстави смартфонот Ace Racing Edition, кој е наменет за гејмерите со мал буџет. Како што сугерира името, новиот смартфон е поврзан со моделот OnePlus Ace, користејќи…