Ознака: Nothing

МОБИЛНИ, Топ

ВИДЕО: Знаеме како ќе изгледа Nothing Phone (2)

За дополнително да ја скокотка фантазијата на корисниците и да предизвика возбуда околу претставувањето, Nothing објави официјални фотографии од претстојниот модел Phone (2), кои покажуваат мало освежување на дизајнот. A…

МОБИЛНИ, Тренди

Nothing на 23. март ќе гo претстави планот на компанијата, во најава и првиот смартфон

Карл Пеи на сите им е познат како соосновач на компанијата OnePlus, која на клиентите им донесе смартфони со високи перформанси по достапни цени. Сепак, цените на мобилните уреди на…

МОБИЛНИ, Тренди

Nothing го подготвува еден од најинтересните смартфони на годината

Еден од основачите на популарниот кинески производител на паметни телефони OnePlus, Карл Пеи пред две години го најави своето заминување од компанијата за чиишто нови смартфон модели се формираа редици…

ГАЏЕТИ, Тренди

Официјално претставени Nothing ear (1) проѕирните слушалки (ВИДЕО)

Безжичните слушалки Nothing ear (1) се лансирани како производ на новата британска компанија Nothing. Ear (1) се безжични водоотпорни слушалки со функции како што се активно поништување на бучавата и…