Ознака: MacBook

ГАЏЕТИ, Тренди

Знаеме кога Apple би можел да претстави MacBook кој може да се преклопува

Неодамнешниот извештај сугерираше дека Apple подготвува MacBook што може да се преклопи. Според извештаите, компанијата од Купертино работи на 20,3-инчен свитлив лаптоп MacBook, а сегашните планови се да започне со…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Koj е моментално најпопуларниот Apple Mac компјутер

CIRP го објави својот најнов извештај за линијата на Apple Mac. Гледајќи го комплетот модели што ги поседуваат клиентите, истражувањето откри неколку интересни резултати кога станува збор за најпопуларниот Mac….

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Флексибилниот iPhone нема да пристигне до 2025. година, Apple развива и MacBook на преклоп

Повеќето големи мобилни компании како Samsung, Xiaomi, Oppo и Huawei веќе претставија флексибилни модели на паметни телефони, но едно име не е на таа листа – Apple. Флексибилните уреди не…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Apple се соочува со одложување на производството на MacBook и iPad уредите

Иако Apple во голема мерка успеа да го одржи своето производство во текот на пандемијата, глобалниот недостаток на чипови почнува да влијае на компанијата. Според новиот извештај, Apple се соочува…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Идните MacBook уреди може да имаат продолживи ногарки за помош при ладење

Apple изгледа работи на различни решенија кои ќе помогнат при проблемите со прегревање на лаптопите. Како што открива Patently Apple, патент на компанијата од Купертино укажува на лаптоп кој има…