Ознака: LG OLED TV

AV, Тренди

ВИДЕО: LG носи проѕирни OLED телевизори во домовите на корисниците

Јужнокорејската технолошка компанија LG Display неодамна ја објави консолидираната заработка за вториот квартал, но откри и некои други новости за својот бизнис. Така, финансискиот директор на компанијата откри и на…