Ознака: igrici

ГАЏЕТИ, Тренди

ВИДЕО: За носталгичарите – Еве кога ќе излезе Age of Mythology: Retold!

Age of Mythology: Retold денес веројатно се смета за ексклузива за Xbox од втор ранг, првенствено поради сè понепривлечниот стратегиски жанр. Сепак, овој фантастичен спин-оф од серијата Age има исклучително…

ГАЏЕТИ, Тренди

Омразената компанија за гејминг откажа дури 80 игри

Шведскиот конгломерат Embracer Group брзо стана омразен во индустријата за видео игри. Во претходните години, тие купија куп франшизи и студија, објавија многу просечни игри, а потоа продолжија со затворање…

ГАЏЕТИ, Тренди

Преземете бесплатно: Steam споделува одлична игра со пукање

Додека Epic Games бесплатно ја споделува фантазијата од серијата Dragon Age, Steam има поинаква стратегија. На оваа платформа, можете бесплатно да преземете 4X стратешка игра базирана на потези наречена Endless…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

(ВИДЕО) Ги збуни сите со објавата: „Нема да ми го препознаете лицето, но гласот сигурно ќе го препознаете“

Човек по име Ричард Велс објави видео на TikTok кое ги збуни луѓето откако тој тврдеше дека никој нема да го препознае неговото лице, но тие дефинитивно ќе го препознаат…

Uncategorized

(Видео) Sony претстави 13 нови игри, за некои ги објавија и датумите на излегување

Sony го одржа првиот PlayStation State of Play настан на годината и претстави 13 видео игри, како и датумите на нивното објавување. На 42-минутниот настан, компанијата прегледа тринаесет игри кои…

ГАЏЕТИ

Студија: Гејмерите се изложени на ризик од тинитус и губење на слухот

Обожавателите на компјутерските видео игри имаат ризик од неповратно губење на слухот или страдање од тинитус (чувство на звук во увото без вистински надворешен поттик), предупредуваат научните студии. Во прегледот…