Ознака: Huawei Watch 3

СОФТВЕР, Тренди

Новото ажурирање за Huawei Watch 3 серијата нуди офлајн слушање музика, контрола на гестови и други функции

Huawei Watch 3 серијата паметни часовници е компатибилна со паметните телефони со Android и iOS Паметните часовници од серијата Huawei Watch 3 нудат исклучителен дизајн и квалитет на материјали и…

ГАЏЕТИ, Тренди

Прославете ја спортската сезона со спортските дизајни на Huawei Watch 3 серијата

Во спортската, летна сезона и со успешното лансирање на серијата Watch 3, пазарот за дизајни на Huawei лансира серија анимирани спортски дизајни. Секој анимиран лик на часовникот претставува различен спорт…

СОФТВЕР, Тренди

Petal Maps достапна за паметните часовници од Huawei Watch 3 серијата

Набрзо по премиерата на новите премиум паметни часовници од серијата Huawei Watch 3, Huawei објави дека Petal Maps – сопственото решение за мапи и навигација, веќе функционира на истите. Апликацијата…

ГАЏЕТИ, Тренди

Huawei Watch 3 серијата доаѓа со ексклузивен дизајн потпишан од Роберт Левандовски

Самото куќиште е чисто и зрачи со класата на ѕвездата чие име го носи Фудбалското лето е во полн ек, а Huawei во соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски дизајнираше…

ГАЏЕТИ, Тренди

Huawei ја претстави Watch 3 серијата – нови часовници со моќност на паметен телефон

Huawei Watch 3 серијата дебитира со проширена колекција на ликови и ремени за корисниците да го персонализираат својот уред. Huawei Consumer Business Group ја претстави серијата HUAWEI WATCH 3, која се…