Ознака: CES 2021

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Nvidia RTX 30 серијата пристигнува на лаптопите од 26. јануари (ВИДЕО)

Nvidia во текот на CES 2021 саемот потврди дека RTX 30 серијата графички карти на компанијата пристигнуваат на лаптопите. Моментно, NvidiaAmpere лаптоп линијата ја сочинуваат три модели: RTX 3060, RTX 3070…

ГАЏЕТИ, Тренди

Концепт гејминг столчето на Razer има вграден заоблен 60-инчен OLED екран

Razer во текот на CES 2021 саемот прикажа неколку интересни концепти, меѓу кои најмногу се истакнува Project Brooklyn. Се работи за ултимативно гејминг столче, со свиткувачки 60-инчен OLED екран. И…

ГАЏЕТИ, Тренди

Razer направи паметна заштитна маска што не ја ограничува комуникацијата (ВИДЕО)

Паметната маска има променливи филтри, се полни во сопствениот резервоар и автоматски се дезинфицира и стерилизира. Виртуелниот CES 2021 саем многу се разликува од претходните изданија. Покрај тоа што нема…