Ознака: AR/VR

ФУТУРАМА, Тренди

Мета има големи планови – сака „iPhone момент“ за својата виртуелна реалност

Во јавноста протекоа плановите на Мета за пазарот на зголемена и виртуелна реалност во следните четири години. Марк Цукерберг иднината на својата компанија ја гледа во метаверзумот, а за да…

ГАЏЕТИ, Топ

Apple наскоро ќе претстави уред кој многумина со нетрпение го очекуваат

Аналитичарот и новинар Марк Гурман во својот најнов извештај сугерира дека Apple планира наскоро да го претстави својот долгоочекуван уред. Уредот AR/VR на компанијата ќе биде претставен на пролет, според…

ГАЏЕТИ, Тренди

Apple би можел да го претстави својот AR/VR уред во јануари

Аналитичарот Минг-Чи Куо сугерира дека Apple ќе го претстави својот уред за проширена реалност, кој нуди комбинација на зголемена и виртуелна реалност, во јануари 2023 година. Куо во својот извештај…