Ознака: Apple

МОБИЛНИ, Топ

iPad mini мини доби дизајн без рамки, iPad 9 пристигнува со A13 чип (ВИДЕО)

Големо изненадување на настанот на Apple претставуваше објавата на деветата генерација на најевтиниот iPad и новиот редизајниран iPad Mini. Ажурираниот 10,2-инчен iPad го содржи моќниот A13 Bionic чип со 20 проценти…

МОБИЛНИ, Тренди

iPhone 13 и 13 mini претставени со редизајниран систем на камери и помал засек (ВИДЕО)

Apple официјално го претстави iPhone 13 – стандардниот модел во рамките на смартфон линијата на компанијата за 2021. година. Како и минатата година, годинашниот iPhone 13 пристигнува во две верзии: 6,1-инчниот iPhone…

СОФТВЕР, Тренди

Apple откри израелски софтвер опасен за кој било iPhone

Израелската компанија за сајбер-безбедност, NSO Group развила уникатен софтвер со којшто е можно да се изврши хакерски упад во кој било iPhone уред на американската компанија Apple, објави денеска мониторинг-групата…

МОБИЛНИ, Тренди

Apple предупредува дека вибрациите на мотоциклите можат да ги деградираат iPhone камерите

Постојат носачи кои се наменети за користење на мотоциклите, а на возачот му дозволуваат на нив на го постави смартфонот. Ова е одличен начин за возачите да ги користат апликацииите…

МОБИЛНИ, Тренди

Apple закажа презентација за 14. септември, се очекува објава на iPhone 13

Apple објави дека ќе одржи настан на 14 септември, наречен „California Streaming“, кој ќе биде однапред снимен како претходните презентации и ќе биде емитуван на различни платформи. Со оглед на…

ФУТУРАМА, Тренди

Apple и Toyota преговараат за производство на електричен автомобил

Техничкиот гигант Apple планира да ја заживее својата автомобилска програма, па затоа, според најновите извештаи, претставниците на Apple се состанале со претставниците на Toyota и разговарале за потенцијално партнерство Apple…

СОФТВЕР, Тренди

Apple попушти – одложено воведувањето на спорниот систем за заштита на децата

Apple одлучи на некое време да го одложи спроведувањето на системот што требаше да служи за заштита на децата и да се бори против детската порнографија. Компанијата се најде на…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Apple може да ја одложи објавата на редизајнираните MacBook Pro модели

Неодамна се појавија информации дека Apple може да ја одложи објавата на Watch Series 7 паметните часовници поради проблеми со производството. Сега DigiTimes известува дека слична судбина може да го…