Ознака: Монитори

AV, Тренди

Новите Dell монитори имаат pop-up камера и микрофон за поништување на вревата

Dell претстави неколку нови монитори, кои ги краси вградена pop-up камера, микрофон со функција за стивнување на позадинската врева и 5W звучници. Моделот S2722DZ има 27-инчен WQHD LCD дисплеј за…

AV, Тренди

Новиот Acer гејминг монитор има QHD резолуција и 300Hz освежување (ВИДЕО)

Мониторите со години воглавно нудеа поддршка за стапки на освежување до 165Hz. Сега се почесто во понудата гледаме  и модели со уште повисоки стапки на освежување, а најновиот гејминг дисплеј…