Категорија: Тренди

МОБИЛНИ, Тренди

OnePlus 8 серијата смартфони ќе биде претставена на 14. април

Компанијата OnePlus не беше премногу успешна во спречувањето на протекувањето на гласините и деталите за своите претстојни телефони од OnePlus 8 серијата. Сепак, сите официјални детали за OnePlus 8 и OnePlus 8…

МОБИЛНИ, Тренди

LG ја гаси G-серијата телефони и ја подготвува новата Chocolate линија

Извештај од Јужна Кореја претходно сугерираше дека LG G9 ќе биде префрлен во средниот сегмент, а сега се појавија дополнителни информации за да се објасни причината за оваа одлука. Наводно,…

ГАЏЕТИ, Тренди

СЗО препорачува играње видео игри во текот на пандемијата

Препорачан третман во социјалната изолација во текот на каранатинот – така Светската здравствена организација гледа на играњето видео игри. Барем во овој момент, додека сме во целосната фаза на пандемија….

СОФТВЕР, Тренди

Spaces овозможува да присуствувате на Zoom сосотаноци преку VR

Новата VR PC апликација, Spaces им овозможува на корисниците да им се приклучат на Zoom конференциските и други состаноци преку виртуелната реалност (VR). Апликацијата е развиена во екот на COVID-19 пандемијата,…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

LG го претстави новиот UltraGear 27GN750 монитор

LG го претстави UltraGear 27GN750 мониторот, кој по релативно достапна цена овозможува брз, флуиден гејмплеј. UltraGear 27GN750 е рамен монитор, со 27-инчна дијагонала, има IPS панел и 1080p резолуција. Гејминг потенцијалите на…