Категорија: Тренди

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

LG го претстави новиот UltraGear 27GN750 монитор

LG го претстави UltraGear 27GN750 мониторот, кој по релативно достапна цена овозможува брз, флуиден гејмплеј. UltraGear 27GN750 е рамен монитор, со 27-инчна дијагонала, има IPS панел и 1080p резолуција. Гејминг потенцијалите на…

СОФТВЕР, Тренди

Huawei инвестира 200 милиони долари во создавање сопствен компјутерски екосистем

Huawei ќе инвестира 200 милиони американски долари како поддршка на независните развивачи на хардвер и софтвер за користење на компјутерски решенија на компанијата Huawei. Во петокот, кинескиот гигант Huawei издаде соопштение…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

МИОА: Македонија нема пуштено во употреба 5G мрежа

– Владата на Република Северна Македонија и Министерството за информатичко општество и администрација, најодговорно тврдат дека во нашата држава нема пуштено во употреба 5G мрежа. Дополнително, ги информираме граѓаните дека…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Македонски телеком: Нема 5G мрежа во употреба

„Македонски телеком“ денеска преку соопштение ги демантираше информациите дека е активирана 5G мрежа во земјава. – Деновиве на социјалните мрежи се споделуваат лажни информации дека Македонски Телеком ја активира тестната 5G…