Твитер: Профилите на светските лидери имаат посебен статус

Твитер профилите на светските лидери имаат посебен статус на мрежата, известија од компанијата одбивајќи ги барањата на поедици да се забранат пораки на претседалот на САД, Доналд Трамп.

– Со блокирање на еден светски лидер или бришење на негови контроверзни твитови, би се скриле важни информации што луѓето би требало да имаат можност да ги видат и да дебатираат за нив, објави Твитер.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 × 1 =