Ознака: WhatsApp

СОФТВЕР, Тренди

WhatsApp добива големи подобрувања кои ќе ја израдуваат оваа група корисници

Официјалниот блог на WhatsApp беа објавени информации за новите функции кои наскоро доаѓаат до корисниците на оваа услуга. Најважните новитети се однесуваат на корисниците кои често комуницираат во групи или…

СОФТВЕР, Тренди

Лажните апликации за Telegram и WhatsApp се полни со тројанци, заштитете се

Тројанизираните верзии на популарните месинџери како Telegram или WhatsApp се нудат на лажните сајтови на корисниците на Android и Windows, кои со преземање на заразени апликации ги заразуваат своите уреди,…

СОФТВЕР, Тренди

WhatsApp би можел да добие нови емотикони, еве како изгледаат

Популарната апликација наскоро би можела конечно да ги добие емотиконите кои се најавуваат од минатата година, а има уште една корисна карактеристика што корисниците на групниот разговор ќе ја ценат….

ИНТЕРНЕТ, Тренди

WhatsApp се обврза да биде потранспарентна во однос на нејзината политика за приватност

Европската комисија неодамна објави дека апликацијата WhatsApp се обврза да биде потранспарентна во однос на нејзината политика за приватност и промените во условите за користење. За време на дијалогот со…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

WhatsApp е најпопуларен, но на TikTok поминуваме речиси цел ден месечно

Во просек, корисниците поминуваат нешто помалку од еден цел ден месечно на кинеската апликација за кратко видео. Според извештајот Дигитален глобален преглед за 2023 година, WhatsApp во моментов е најпопуларната…

СОФТВЕР, Топ

Мразите да одговарате на пораки на WhatsApp? Оставете го тоа на вештачката интелигенција

За оние кои сакаат да го пробаат „асистентот“ ChatGPT за одговарање на пораките на WhatsApp, ќе биде потребно малку трпение и одредено ИТ знаење. Откако се појави ChatGPT, луѓето пронајдоа…

СОФТВЕР, Тренди

Статусите на WhatsApp повеќе нема да бидат исти, какви промени не очекуваат

Статусите на WhatsApp ќе добијат голем број интересни додатоци како гласовна опција, реакции на емотикони и целна публика за објави. WhatsApp официјално ги објави ажурирањата на Status, функција која компанијата…

СОФТВЕР, Тренди

Хакерите можат да влезат во вашата WhatsApp сметка додека спиете – како го прават тоа

Експертите за сајбер безбедност предупредуваат на едноставен трик кој хакерите го користат за да ги украдат сметките на WhatsApp. Имено, тие користат мобилни телефонски секретарки за да ги „фатат“ сметките…