Ознака: Samsung Galaxy

МОБИЛНИ, Топ

Samsung го претстави буџетскиот Galaxy A22 во 4G и 5G варијанти

Samsung официјално го претстави својот најнов буџетски телефон, кој овозможува 5G конекција – Galaxy A22 5G. Најновиот смартфон на јужнокорејската компанија има 6,6 инчен FHD+ дисплеј со засек во врвот и 90Hz освежување….

МОБИЛНИ, Тренди

Samsung Galaxy Z Fold3 влезе во масовно производство

По неколку месеци гласини и нагаѓања, Samsung наводно почнал со масовно производство на својот Galaxy Z Fold3 телефон со флексибилен екран. Ова го објави дојавувачот Roland Quandt. Quandt сугерира дека јужнокорејската компанија веќе…

МОБИЛНИ, Тренди

Фотографии од Galaxy Z Flip 3 откриваат поголем секундарен екран и двојна камера

Веќе беше познато дека Samsung ќе претстави два нови преклопни смартфони подоцна оваа година, а според гласините, јужнокорејскиот технолошки гигант ќе ги лансира Galaxy Z Fold 3 и Z Flip…