Ознака: Samsung Electronics

AV, Топ

Samsung Electronics е на врвот на глобалниот пазар на телевизори 18 години по ред

Samsung Electronics уште еднаш ја покажа својата доминација на глобалниот пазар на телевизори, означувајќи невидено 18-годишно водство на чело на индустријата Истражувачката компанија Omdia извести дека Samsung постигнал 30.1% удел…

ГАЏЕТИ, Топ

Samsung Electronics го претстави првиот фрижидер во ЕУ со класа за енергетска ефикасност „А“ со долен замрзнувач со сеопфатно ладење

Новиот фрижидер со долен замрзнувач со сеопфатно ладење RB6000D нуди енергетски ефикасно искуство благодарение на неговиот нов дигитален инвертер компресор заедно со AI Energy Mode и зголемен капацитет Samsung Electronics…

ГАЏЕТИ, Тренди

Samsung на саемот CES 2024 ќе ја претстави новата партнерска програма за додатоци „Креирано за Samsung Gaming Hub“

Водечки компании за додатоци за видео игри создаваат официјално лиценцирани производи специјално за Samsung Gaming Hub; PDP е прва компанија која го претставува новиот Gaming Hub контролер во јануари Samsung…

Uncategorized

Samsung има ново решение за безбедно складирање податоци

Компанијата Samsung Electronics глобално ја овозможи опцијата за привремена резервна копија во Cloud, која обезбедува безбеден и лесен начин за зачувување и пренос на важни податоци. Доколку корисниците на уредите…

МОБИЛНИ, Топ

Samsung и тимот Galaxy во соработка со актерката Ема Мејерс и тимот Galaxy го претставија филмот „Epic Worlds“ снимен со телефонот Galaxy S23 Ultra

Заедничкиот видео проект ги демонстрира исклучителните можности на камерата на Galaxy S23 Ultra во сите услови  Samsung Electronics денеска ја претстави крајната верзија на уникатниот кинематографски проект „Epic Worlds“ снимен…

КОМПЈУТЕРИ, Топ

Samsung го претставува ViewFinity S9, неверојатниот нов 5K монитор

Реалистичната претстава на боите и исклучително високата резолуција носат квалитетни визуелни слики на работа и забава во еден монитор Samsung Electronics Co., Ltd., денес објави дека ја проширува својата линија…

AV, Тренди

Експертите на Samsung за ТВ уреди ги откриваат важните достигнувања, но и она што нè очекува во иднината на технологијата на екранот

Разговор со експерти на Samsung ТВ – мапирање на сегашноста и иднината на 8K телевизорите со иновативни технологии на Samsung Samsung Electronics ја обликува историјата на телевизорите преку развојот на…

ГАЏЕТИ, Тренди

Samsung ja претстави нова линија на поврзани уреди на првиот европски Samsung Самит

Самитот на Samsung ги слави иновациите на производите за 2023 година кои им помагаат на потрошувачите да уживаат во нивната поврзаност Samsung Electronics пионер во искуството за користење на поврзани…

AV, Топ

Samsung воведува сензор за слика од 200 мегапиксели за врвно искуство со висока резолуција на паметните телефони

Новиот Samsung ISOCELL HP2 го зголемува капацитетот за максимални перформанси на пиксели и на тој начин овозможува детални и совршени слики во сите услови на осветлување Samsung Electronics го претстави…