Ознака: Peugeot

ФУТУРАМА, Тренди

Новиот Peugeot 408 пристигнува кон крајот на јуни

Францускиот производител најави целосно нов модел во својата гама кој го носи старото име, поточно нумеричката ознака – 408. Во краткото соопштение за медиумите, францускиот производител наведува дека новиот автомобил…

ФУТУРАМА, Тренди

Доаѓа новото Peugeot

Peugeot со затемнета тизер слика потврди дека наскоро ќе претстави нова, трета генерација на моделот 408 во Кина. Поточно, повторно се работи за седан верзија на 308, сега секако базирана…

ПРИЈАТЕЛИ

Aвтомобил на годината во Германија за 2022 година: Новото Peugeot 308 е прогласено за победник

На 26 октомври 2021 година, жирито за „Aвтомобил на годината во Германија“ (GCOTY) го прогласи новото „пежо 308“ како победник, меѓу 11 кандидати од 9 производители на автомобили во компактната…

ПРИЈАТЕЛИ

Peugeot 208 и 2008 на врвот во своите категории при изборот за „Светски автомобил на годината за жени“

На 11-то издание на изборот за „Светски автомобил на годината за жени“, ова уникатно жири, составено исклучиво од жени новинарки од автомобилскиот сектор, ја донесе одлуката за секоја од 9-те…

ПРИЈАТЕЛИ

Новото Peugeot е-Rifter подготвено за целосна електрификација

Новото PEUGEOT e-RIFTER е подготвено за целосна електрификација! Брендот PEUGEOT продолжува со глобалната стратегија за електрификација на целата своја гама на патнички возила. Со цел полесно да ги испланирате Вашите…

ПРИЈАТЕЛИ

Новото Peugeot 3008 пристигна во Македонија, изберете помеѓу бензин, дизел или Plug-In Hybrid

Peugeot Брендот неодамна го најави најновиот модел во гамата – Новиот Peugeot 3008! А од денес официјално е достапен во салоните на Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија,…