Ознака: Peugeot 408

ФУТУРАМА, Тренди

Новиот Peugeot 408 пристигнува кон крајот на јуни

Францускиот производител најави целосно нов модел во својата гама кој го носи старото име, поточно нумеричката ознака – 408. Во краткото соопштение за медиумите, францускиот производител наведува дека новиот автомобил…

ФУТУРАМА, Тренди

Доаѓа новото Peugeot

Peugeot со затемнета тизер слика потврди дека наскоро ќе претстави нова, трета генерација на моделот 408 во Кина. Поточно, повторно се работи за седан верзија на 308, сега секако базирана…