Ознака: Oppo

МОБИЛНИ, Тренди

Протекоа информации за претстојните Reno7 SE, Reno7 и Reno7 Pro

Новата серија паметн телефони на Oppo е блиску до претставување, а како што вообичаено се случува со сите нови смартфони, штотуку протекоа информации за нивните спецификации. Овие три мобилни телефони…

МОБИЛНИ, Топ

Oppo следниот месец ќе го претстави првиот смартфон со флексибилен екран

Веќе подолго време кружат информации дека Oppo го подготвува својот прв флексибилен телефон, а се сугерираше дека ќе биде претставен во некој момент оваа година. Новите гласини од Кина сугерираат…

МОБИЛНИ, Тренди

Oppo Reno7 5G ќе има Dimensity 920 чипсет и 50MP главна камера

Иако поминаа само пет месеци откако Oppo ја објави својата Reno6 серија телефони, компанијата наводно веќе се подготвува да ја претстави Reno7 серијата на кинескиот пазар. Според последните информации, стандардниот…

МОБИЛНИ, Тренди

Oppo планира таблет и флексибилни уреди за следната година

Минатата година, Oppo објави концепт телефон што се свиткува. Сепак, компанијата се чини дека планира да го комерцијализира овој уред. Покрај тоа, Oppo планира да објави и флексибилен смартфон. Oppo…