Ознака: MacBook Pro

ГАЏЕТИ, Тренди

Познато кога се очекуваат MacBook Pro лаптопите со новиот M2 чип

Помалку од една година откако беа објавени 14-инчните и 16-инчните MacBook Pro лаптопите, Apple наводно планира да ги надгради уредите веќе оваа есен. Аналитичарот Марк Гурман истакнува дека Apple веќе…

ГАЏЕТИ, Тренди

ВИДЕО: Јутјубер покажа дека звучниците на MacBook Pro се супериорни во споредба со оние на Windows лаптопи

Apple е многу внимателен кога станува збор за квалитетот на лаптопите MacBook на компанијата, а тоа особено се одразува во сегментот на системот за звучници, како што е прикажано на…