Ознака: Lenovo

МОБИЛНИ

Lenovo најавува двоен турбо разладен систем за Legion 2 Pro

Lenovo на социјалната мрежа Weibo објави тизер за претстојниот наследник на својот Legion гејминг телефон. Покрај тоа што ќе има два активни разладни вентилатори, генералниот менаџер на компанијата потврди дека…

МОБИЛНИ, Тренди

Испораката на таблет уреди забележа раст во 2020, Apple и натаму доминантен

Претходната година беше многу добра за пазарот на таблети, кој забележа пораст на продажбата од 13,6 проценти. Испорачани се вкупно 164,1 милиони таблет уреди, во споредба со 144,5 милиони од…