Ознака: iPhone

МОБИЛНИ, Тренди

Ова се најпопуларните телефони од високата класа во првиот квартал

Индустријата за паметни телефони моментално е во пад во однос на вкупната испорака на уреди, со двоцифрен пад во споредба со минатата година. Но, се покажа дека сегментот на телефони…

МОБИЛНИ, Тренди

Корисниците на Android се префрлаат на iPhone во рекордни бројки – еве зошто

Приказната за Android vs Apple секогаш ќе биде актуелна, а најновите бројки откриваат дека едната страна ќе биде многу позадоволна оваа година. Според последниот извештај што излезе од Consumer Intelligence…

ГАЏЕТИ, Тренди

Синхронизацијата на iPhone за Windows 11 е достапна за сите

Microsoft ја комплетираше испораката на Phone Link iOS поддршката за корисниците, откако ја лансираше бета функцијата во февруари. Компанијата забележува дека поддршката за iPhone за апликацијата Phone Link сега е…

ГАЏЕТИ, Тренди

Корисниците се жалат дека новото ажурирање на iPhone ја уништува батеријата – еве што можете да направите

Apple е повторно на удар, а корисниците на iPhone го преплавија Твитер со поплаки за најновото ажурирање на iOS 16.4.1(a) во последните денови. Според корисниците, споменатата надградба ја уништува батеријата…

МОБИЛНИ, Тренди

iPhone е поважен за корисниците на одредена возраст

На почетокот на овој месец, CIRP, глобална истражувачка организација за производство инженеринг, објави студија која истражува колку брзо корисниците би поправиле или замениле скршен, изгубен или украден iPhone, iPad или…

МОБИЛНИ, Тренди

Обичниот iPhone ќе биде без овие функции и во следните две генерации

Ќе треба да почекаме за да видиме некои функции на стандардните модели на iPhone, кои веќе ги имаат Про варијантите. Минатата година, консултантот Рос Јанг предвиде дека главните модели на…

МОБИЛНИ, Тренди

Комерсант: „Готово е со iPhone-ите: фрлете ги или дајте им ги на децата“

Претседателската администрација на Русија им порача на официјалните лица да престанат да ги користат телефоните на Apple поради загриженоста дека уредите би можеле да бидат ранливи на западните разузнавачки агенции,…