Ознака: iPhone 15

МОБИЛНИ, Тренди

Моделите на iPhone 15 Pro имаат „ексклузивна“ карактеристика што е со години на евтините Андроиди

Со серијата iPhone 15, Apple повторно го направи она по што е познат досега – промовираше веќе познати и достапни функции од други платформи како нешто досега невидено. Серијата iPhone…

ИНТЕРНЕТ

Сите го сакаат iPhone 15 – падна продавницата на Apple

Денеска официјално се отворени преднарачките за серијата iPhone, откако новиот смартфон беше претставен на почетокот на оваа недела. Сепак, до 14:15 часот, продавницата на Apple „падна“, веројатно затоа што беше…

МОБИЛНИ, Тренди

(ВИДЕО) Apple ја претстави серијата iPhone 15: USB-C, титаниум и побрзи процесори

Компанијата Apple, како дел од настанот Wonderlust, ја претстави најновата серија на телефони iPhone 15. Гласините за серијата iPhone 15 кружат со месеци, а сега конечно имаме официјални детали за…