Ознака: iOS

СОФТВЕР, Топ

Итно предупредување за корисниците на iPhone по нов сајбер напад

Компанијата Apple испрати итно предупредување до сите кои имаат iPhone, откако техничките експерти открија нов сајбер напад врз корисници со акаунт на технолошкиот гигант. Измамниците користат СМС техники за фишинг…

СОФТВЕР, Тренди

Во Apple сервисот доаѓа заштита што ништо не може да ја пробие

Во следното ажурирање на iOS, системот за пораки iMessage ќе добие уште посигурен систем за шифрирање, според компанијата најсилниот во светот, кој исто така ќе се погрижи и квантните компјутери…

СОФТВЕР, Тренди

Оневозможете ја оваа опција на моделите на iPhone на вашите деца

Опцијата е достапна на паметните телефони со најновата верзија на iOS, како и на паметните часовници на Apple. Еднаш годишно, Apple претставува нови верзии на својот оперативен систем за мобилни…

СОФТВЕР, Тренди

Пристигна корисна опција на Google Chrome: Изненадувачки, само за iOS

Бидејќи Google е сопственик на Android, повеќето ажурирања на производите на Google доаѓаат на овој оперативен систем, наместо на iOS – сепак не секогаш. Ова „не секогаш“ вклучува нова функција…

СОФТВЕР, Топ

Функцијата што многумина ја посакуваат доаѓа кај iPhone: Еве што можете да направите со апликациите

Apple е се поблиску до тоа да им дозволи на корисниците да преземаат апликации од надворешни продавници, а ова го покажува увидот во iOS 17.2 API. Корисниците кои поседуваат iPhone…

СОФТВЕР, Тренди

Кој систем е полесен за користење – Android или iOS? Што покажува истражувањето

Додека повеќето можеби мислат дека iOS е многу полесен за користење од Android, најновото истражување покажува дека тоа всушност не е така. Извештајот на GreenSmartphones покажа дека корисниците на Android…

МОБИЛНИ, Тренди

Корисниците на Android се префрлаат на iPhone во рекордни бројки – еве зошто

Приказната за Android vs Apple секогаш ќе биде актуелна, а најновите бројки откриваат дека едната страна ќе биде многу позадоволна оваа година. Според последниот извештај што излезе од Consumer Intelligence…