Ознака: Huawei

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Кинескиот гигант им врти грб на САД, го избира Huawei

Кинескиот гигант меѓу интернет пребарувачите, Baidu, одлучи да нарача серија нови чипови со вештачка интелигенција од домашниот производител Huawei. Во потег што некои го сметаат за пресвртница во светот на…

МОБИЛНИ, Тренди

Huawei не може да постигне: Побарувачката расте, понудата ја нарушуваат санкциите

Huawei беше во центарот на вниманието за неодамна објавениот телефон Mate 60 Pro 5G, особено затоа што мораа да направат различни акробации за да ги заобиколат санкциите. Денес се чини…

ГАЏЕТИ, Тренди

ВИДЕО: Huawei претстави иновативни гаџети кои ги интегрираат технологијата и модата

На специфичен настан одржан во Барселона, пред меѓународната јавност беше претставена новата ера на модерни уреди за носење ориентирани кон здрав живот и спортски активности. Ова го подигна степенот на…

ГАЏЕТИ, Тренди

Huawei го претстави паметниот часовник Watch GT 4 – мода и здравје во едно

Huawei Watch GT 4 им носи на корисниците подобрени дизајнерски карактеристики со моќни функции за здравје и фитнес. Паметниот часовник доаѓа во две варијанти – моделот со дијаметар од 46…

МОБИЛНИ, Тренди

Не се предава: Huawei сертифицираше неколку нови 5G телефони

Компанијата Huawei веќе неколку години се бори со продажбата на своите паметни телефони. Од 2019 година, кога американската администрација предводена од тогашниот претседател Доналд Трамп воведе забрани и санкции, Huawei…