Ознака: Google Maps

ФУТУРАМА, Тренди

Мистериозниот остров кој се појавува и исчезнува на Google Maps ги збунува и научниците

Мистерија го опкружува „фантомскиот остров“ во јужниот дел на Пацификот, кој е нацртан на бројни мапи, почнувајќи од Google Maps, но кога научниците отишле да истражат што има таму, биле…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

Украинска армија: Google Maps отвори пристап до воени и стратешки објекти на Русија

Украинската армија на Twitter објави дека Google Maps отворила пристап до руските воени и стратешки објекти, што претходно како што велат биле затемнети. ⚡️GOOGLE MAPS ВІДКРИВ ДОСТУП ДО ВІЙСЬКОВИХ ТА…

ИНТЕРНЕТ

Google го исклучи следењето на сообраќајот на мапите во Украина

Компанијата соопшти дека ја презела мерката во консултација со украинските власти за да го заштити населението. Google собира податоци за локацијата преку паметните телефони со Андроид и ги користи за…