Категорија: Тренди

ГАЏЕТИ, Тренди

Распродадени залихите на конзолата Nintendo Switch Lite

Пандемијата на коронавирусот ги направи видеоигрите уште попопуларни, бидејќи милиони луѓе и натаму се дома и бараат забава. Поради тоа, распродадени се залихите на конзолата Nintendo Switch Lite. Nintendo Switch Lite…

КОМПЈУТЕРИ, Тренди

Konami произведува компјутери наменети за гејмери (ВИДЕО)

Konami претстави 3 модели на компјутери кои се дел од Arespear линијата, како и два модела на гејмерски тастатури и гејмерски слушалки. Куќиштата имаат црни и сребрени панели кои се разликуваат од Apple Mac…

СОФТВЕР, Тренди

Корисниците на Apple уредите се сомневаат дека Instagram ги шпионира

Многу корисници ширум светот кои ја инсталираа новата верзија на оперативниот систем на Apple – iOS 14, забележале неочекувани промени на нивните уреди. Корисниците велат дека Instagram пристапува до нивните камери…

ИНТЕРНЕТ, Тренди

„Дојче телеком“ и „Ериксон“ воведуваат 5G-радиомрежа во Германија

„Ериксон“ и „Дојче телеком“ (ДТ) потпишаа договор за воведување 5G-радиопристапна мрежа (РАН) низ Германија, соопштија компаниите. Според условите на договорот, во текот на следните неколку години основните станици ќе бидат…