Категорија: Топ

МОБИЛНИ, Топ

Новиот iPhone Pro ќе има дизајн како iPad Pro со помал засек во дисплејот

Следниот премиум смартфон на компанијата Apple би можел да изгледа повеќе како iPhone 5, отколку како актуелниот iPhone 11 Pro, според наводите на Bloomberg. Претстојниот уред наводно ќе има рамни челични…

ИНТЕРНЕТ, Топ

„Нептун Македонија“: Глобалната пандемија ја трансформираше сферата на онлајн шопингот

Како резултат на пандемијата предизвикана од вирусот Ковид-19, Е-продажбата рапидно расте на светско ниво, а нашата земја не е исклучок. Компаниите кои се дел на една од најголемите приватни инвестициски…

СОФТВЕР, Топ

Facebook објави iOS апликација наменета само за двојки

Апликацијата е наречена Tuned и е дизајнирана од делот од компанијата за експериментални апликации – New Product Experimentation. Оваа апликација ги поттикнува двојките меѓусебно да го споделуваат своето расположение, да разменуваат музика…

ГАЏЕТИ, Топ

Sony го претстави новиот безжичен контролер DualSense за PlayStation 5 (ВИДЕО)

Компанијата Sony го претстави новиот елегантен дизајн на безжичен контролер за PlayStation5. Се очекува тој да им овозможи на гејмерите уште подобро искуство со игрите. Кога беше претставен во 2013…