Категорија: МОБИЛНИ

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ, ВИДЕО

Претставен OnePlus 5: Snapdragon 835, двојна камера, до 8GB RAM

По неколку недели гласини, протечени информации и тизери, кинеската компанија OnePlus официјално го претстави својот најнов премиум телефон – OnePlus 5. Најголем дел од гласините се испоставија точни, а еве…

МОБИЛНИ, НАЈНОВИ

Македонија, БиХ, Србија и Црна Гора ќе бараат укинување на роамингот со ЕУ

Министрите одговорни за телекомуникации на БиХ, Србија, Црна Гора и Македонија се договорија денеска да пратат писмо до Европската комисија со кое ќе побараат укинувањето на роамингот во ЕУ да…

МОБИЛНИ

Ако вака го отклучувате телефонот, се наоѓате во голема опасност!

Студијата која ја спроведоа норвешките научници покажа дека и кај внесувањето на нашата комбинација сме инвентивни како и со лозинките од типот „1234” или „лозинка” Норвешките научници открија дека поголемиот…