Google вчера ги објави резултатите од годишниот извештај за најпребарувани термини и онлајн-трендови за 2018 година.

Најпребарувани термини за 2018 година се:

1. Светското првенство
2. Авичи
3. Мак Милер
4. Стен Ли
5. Црниот пантер

Најпребарувани вести за 2018 година

1. Светско првенство
2. Ураганот „Флоренс“
3. Резултати од Мега Милионс
4. Кралска венчавка
5. Резултати од изборите

Најпребарувани луѓе за 2018 година

1. Меган Маркл
2. Деми Ловато
3. Силвестер Сталоне
4. Логан Пол
5. Клои Кардашијан

Најпребарувани актери за 2018 година

1. Силвестер Сталоне
2. Логан Пол
3. Пит Дејвидсон
4. Бил Козби
5. Ноа Сентинео

Најпребарувани атлетичари за 2018 година

1. Тристан Томпсон
2. Алексис Санчез
3. Линдзи Вон
4. Шон Вајт
5. Кабиб Нурмагомедов

Најпребарувани смртни случаи за 2018 година:

1. Авичи
2. Мек Милер
3. Стен Ли
4. Ентони Боурд
5. Џасеј Двејн Рикардо Онфрој (Екс-Екс-Екс Тентасион)

Најпребарувани филмови за 2018 година

1. „Црниот пантер“
2. „Дедпул 2“
3. „Веном“
4. „Одмаздници: Војна на бесконечноста“
5. „Боемска рапсодија“

Музичари и бендови за 2018 година

1. Деми Ловато
2. Карди Би
3. Даниел Кублбок
4. Тревис Скот
5. Рик Рос

Во продолжение погледнете го годишното видео со најчестите трендови на „Гугл“.