Топ 10 игри за ова лето (ВИДЕО)

Ова лето гејмерите ги очекуваат неколку навистина интересни наслови…

Ќе се најде тука нешто за секофо, па ако времето продолжи да биде променливо како досега, љубителите на видеоигрите ќе имаат во што да уживаат додека надвор истура.

Меѓу игрите кои излегуваат во следните денови се и пукачката игра Wolfenstein Youngblood и хорор насловите Blair Witch и Man of Medan.

А кои се останатите игри кои ја красат оваа летна листа, погледнете во видето кое го подготвија колегите од PLAY! Zine.