Razer го претстави својот нов смартфон наменет за љубители на игри

Компанијата Razer го претстави својот втор смартфон под името Razer Phone 2 кој е дизајниран пред се за љубителите на игри.

Уредот ќе чини околу 800 долари и доаѓа со одличен дисплеј од 120 херци и RT од 8 милисекунди, што е одлично за целосно уживање во текот на играњето.

Razer тврди дека Razer Phone 2 е а 30 проценти подобар од неговиот претходник и дека може да се натпреварува со телефоните кои чинат 1000 долари, дури и со новата линија на iPhone.

Резолуцијата на дисплејот е 2560 џ 1440, а процесорот е Snapdragon 845 со GPU Adreno 630.